En büyük dostla buraya kadar…

Derlerki sayma.. Neyi? İçmediğin günleri.. Neyi? Sigarayı… Ama saymadan olmuyorki. Özlediğimden değil, başarımdan, kendimi takdir etme arzumdan. Yıllardır içtiğim zehiri içmediğim tam 13 gün olmuş. Tuhaf olan, sigara içmeye yönelik hiç bir duygumun olmamış olması bu geçen 13 günde. Şimdiye kadar defalarca bırakma girişimim oldu ama hepsinde püskürtüldüm.

Bu sefer başka. Bu sefer gerçekten ayrıldık. Bu seferki kadar rahat olmamıştım. Sanki hiç içmemişim gibi geliyor bazen. Ya da kendimimi kandırıyorum bilmiyorum. Ama bu sefer giden sevgilinin ardından hüzünlü bir bakış yok. Birlikte yaşanmış güzel günlere özlem de yok. Ortamlardaki eksikliği de çok aranmıyor. Yani onsuz da olabiliyormuş meğer. Alışkanlıklardan kurtulmak çok zor dedik. Evlenmiş gibi yaşadık yıllarca. Birbirimizi aldatmadık hiç. En yakın ve tek dost muamelesi yaptık. Sonra geçimsizlik başladı. Hırpaladı vücudumuzu, her tarafı esir almaya, pis bir koku ile yaşamaya mahkum etti bizi.. anlamadık başlarda, aşkımız büyüktü, gözümüz görmüyordu hiç bir şeyi. Kalbimizin üstündeydi hep. Yatmadan son sohbeti onunla yapar, sabah bir şeyler atıştırdıktan sonra güne onunla başlardık. Hatta zorlu bir işi başardığımızda ilk takdir eden o olurdu, öyleki bu takdir başımızı döndürürdü..

Zaman geçtikçe, alışkanlıklarımız, mutsuzluklarımız olmaya başladı. Çünkü hayatımızın parçası olan bu kısa boylu kağıda sarılı yaşayan, yanarak tükenen nesne lükse düşkündü. Çekici kıyafetlere bürünüp hep baştan çıkardı bizi. Bizde çuvallarla para ödedik sadece içimize çekip ciğerlerimizi boğma adına..

“O beni bırakmadan ben onu bırakmalıyım” dedi her içen ama genelde bırakan o oldu. Kampanyalar, karalamalar para etmedi. Onunla aşk yaşayan ona köle oldu. Ekonomiye en çok ayarı o verdi. Onun üzerinden alınan vergilerden vazgeçemeyen hükümetler, göstermelik yasaklamalar yaptılar. Başlangıçta gösterilen tepkiler zamanla yok oldu eski düzen devam etti. Her tarafa burada içersen şu kadar para verirsin diye yazdılar ama içip te ceza veren kimseyi gören de duyan da olmadı..

İşte sonunda olan oldu.. Bende dumansız hava sahasına daldım. Bu sefer kararlıyım bir daha dönmemek üzere ayrıldım.. Kapıma da gelse, af dileyip ayaklarıma da kapansa.. Affetmeye niyetim yok. Ciğerlerime, vücuduma bıraktığı pisliklerinden arınana kadar ona bir şans daha vermeyeceğim. Bu sefer kararım net..

Umarım daha sonra barışma hikayemi anlatmak zorunda kalmam.. 🙂

Reklamlar

14 comments on “En büyük dostla buraya kadar…

 1. Gel vazgeç bu sevdadan. Üç günlük dünya değer mi kendinle bu kadar mücadele etmeye. Nasıl olsa öleceksin ha sigarayla ha sigarasız.

  Bunların üstesinden gelebilirsin inşallah.

  • Tuhaf olan da bu ya kendimle mücadele etmiyorum kendi kendine gidiyor her şey.. Üstesinden geldiğimi sanıyorum şimdilik.
   Sizlerle paylaşmak istedim kendimce başarımı sadece 🙂

 2. Bunu buraya yazacak cesareti nasıl buldun, bilemiyorum. Bunun altında kalmak istemeyeceğin için bilinçli olarak yapmış olabilirsin. Bende henüz o cesaret yok. Çünkü arada sırada üç beş aylık ayrılıklar yaşasak da yine buluştum ben hep onunla. Hadi bakalım, hayırlı olsun. Etrafındakilere de örnek olur İnşallah 🙂

  • Haklısın zor oldu ama bu sefer gerçekten farklı hissettim. İstedim ki elime her alışımda bu yazıyı okuyup bir kez daha düşüneyim.. Buluşursak da o zaman buluşmayı anlatır af dilerim .. her şeye hazırım .. 🙂

  • gül;
   teşekkür ederim, desteğinizden.
   Merak etmeyin bu yazıyı yazdıktan sonra bugüne kadar bir nefes bile almadım ve her geçen gün kendimi daha güçlü hissediyorum..
   Sizde Allah’a emanet olun kendinize iyi bakın..
   Saygılar..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s