kardeşim, dostum, arkadaşım… doğum günün kutlu olsun…

İlk kapı aralığından gördüm seni. Minik, miniciktin.. İşte o an hissettim, hayatımın  en anlamlı kişisi olacağını. Odadaki herkes heyecanlı, mutluydu. Annemi gördüm, gülen yüzünü. Sana bakıyordu yorgun ama mutlu gözlerle..

Ağlıyordun o an ama hiç rahatsız etmemişti ağlamaların. İçime tatlı bir heyecan oturdu. Daha yakından görmek, dokunmak istedim. O gece yarısı gelmeye karar vermiş, annemi sabaha kadar uğraştırmıştın ama sonunda sabahın kör bir saatinde değil, tam da okula gitme zamanında açmıştın dünyaya gözlerini… Bir el sırtımdan tuttu çevirdi beni gerçek dünyama, ağzıma bir kaç lokma tıkıştırıp “hadi okula” diye bağırdı. Aklım sende gittim okula.

Büyüyüşünü seyrettim. Her anım seninle olsun istedim, arkadaşlarımdan çok seninle oynamayı tercih ettim. Biriktirdiğim harçlıklarımla çok isteyip sana almadıkları ne varsa aldım. Sana bir şey almak beni o kadar mutlu ediyorduki, kendime aldıklarımın bile değeri yoktu.  Seni mutlu etmek bana mutlulukların en büyüğüymüş gibi geliyordu.

Sen büyürken bende büyüdüm.. İlkokul, ortaokul hep seninle bitti. Ayrı kaldığım zamanlardaki sıkıntılarımı hala hatırlıyorum. Bir gün boğuşurken, derin soyulmuştu. Acı duymayasın diye bilmem nerelerden sana krem almaya gitmiştim. Krem sürersem iyi gelir diye düşünmüştüm o çocuk aklımla.. Çok korkmuştum kimseye söyleyemeden seni tedavi etmiştim..

Sonra ortaokul bitti. Ben büyürken uzaklaşmaya başladım senden. Sen okula başladın ben liseye… Ergenlik gelmişti. Seni eskisi kadar fark edemez oldum. Sonra üniversite yılları. Ayrı şehirlerdeydik. Sen kendi kendine büyüyüp gidiyordun. Ben seni hala çok seviyordum ama artık hayatının her anında olamıyordum…

Bir gün… İşte bir gün.. Bir yaz tatilinde.. Onyedi yaşındaydın.. Bana “sen kimsin?” dedin. Ama kızarcasına değil, hesap sorarcasına da değil. Sonra anlattın…

-Küçücük bir çocukken, hatırlıyorum seni. Seni çok sevdiğimi de hatırlıyorum ama sonra.. birden yok oldun gittin. Arada bir görmeye başladım. Çocukluğumdan biliyor ve seviyorum. Çünkü abimsin. Ama ben seni sırf abim olduğun için sevmek istemiyorum ben seni gerçekten sevmek istiyorum…. dedin ve sustun.. Bana söyleyecek çok söz bırakmamıştın. Yediğim, içtiğim her şey boğazıma düğümlendi. Yutkunamadım. Öylece kaldım.. haklıydın çünkü.. hemde çok haklıydın…

-O zaman benim yaşadığım yere gel, kal benimle bir kaç gün, tanışalım. dedim.. gözlerim dolu dolu..

Geldin kaldın yanımda uzunca bir zaman. Seni uğurlarken sarıldık..”İşte şimdi seni gerçekten seviyorum” dedin. Ondan sonra bir daha biribirimize olan sevgimizi hiç sorgulamadık. O ilk kapı aralığından seni gördüğüm günkü heyecanımı hiç kaybetmeden sevdim seni…

Bugün seni o kapı aralığından gördüğüm günün yıldönümü.. Yine uzaklardayız, yine yanyana değiliz ama olsun seni o ilk günkü gün kadar yakın, o ilk günkü kadar candan seviyorum..

Canım kardeşim doğum günün kutlu olsun…

Reklamlar

17 comments on “kardeşim, dostum, arkadaşım… doğum günün kutlu olsun…

 1. eh be dostum bir kardeşe duyulan sevginin ve özlemin ancak böyle ifade edilebileceğini düşündüm okurken..başkaca ne yazılırdı bilmem..(belki ben yazardım çaktırma:)))))

 2. Nasıl güzel anlatmışsınız kardeşinize sevginizi,hepimiz cok severiz de onlara anlatamayız cogu zaman….yüreginizden dkülmüş kelimeler,iyiki dogmuş kardeşler sevgiler…

 3. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Gerçekten mükemmel. Çok güzel aktarmışsın hislerini. İnan ki her satırını içim acıyarak ve hissederek okudum. Kardeşinin doğum günü kutlu olsun.

 4. bu duyguyu hiç yaşamadım ama bence nadir kardeşlik öyküsü ,çok samimi , karşılıksız,doğal gelişen bir sevgi örneği. doğum günü kutlu olsun ve nice sağlıklı yaşlar

 5. En anlamlı doğum günü hediyesi bu olmuş. O yılları hatırlıyorum, bir abisi vardı Ali’nin uzaklarda.. Bir gün gitti ve başka bir Ali geliverdi….. 🙂

 6. Tebrik ediyorum,çok beğendim.Yazılarınız güzeldi zaten ancak gitgide daha da güzel oluyor sanki.Yanlış anlamazsanız bir gözlemimi paylaşmak istiyorum;duygusal yazılarda çok başarılısınız..
  Kardeşinize de hayırlı yaşlar diliyorum…

  • Kendimce çabalıyorum işte olduğu kadar..
   Ayrıca neden yanlış anlıyım. bilakis mutlu oluyorum her türlü yaklaşımdan..
   Yaptığım her işe duygu katmayı sevdiğimdendir belkide duygusal yazılardaki başarım..
   Çok teşekkür ediyorum…

 7. O kadar uzun zaman olduğu halde, o yıllardan buğulanmadan hatırladığım anılarımdan bir tanesi.Mavi gözlerini ilk açışında yanında olmak ve hayattaki ilk gerçek arkadaşımla beraber yeni bir sevinci paylaşmak.Nice mutlu yıllara kardeşim.Sevdiklerinle ve sevenlerinle.Çok güzel yazmışsın eski dostum yüreğine sağlık.

  • O gün sende vardın, kapı aralığından bakmaya çalışırken yanımda. Sonra da beraber okula gitmiştik. İkimizde küçüktük ama o gün ikimizde abi olmuştuk. Bir başka gururlanmıştık.. sonra büyüdük, o gün kardeştik, bugün dost olduk.. hep uzaklarda olsak, bir vesile ile orta yolda buluştuk… geçen yılların acımasızlığına rağmen.
   teşekkürler dostum.. sağlıcakla kal…

 8. Bu yazıyı yeni gördüm (peki tamam arşiv yazılarını karıştırıyordum ) Allah kardeşine hayırlı uzun ömürler versin ve bir birinize olan sevginizi,muhabbetinizi arttırsın inşaallah..

  Kardeşi vay be 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s